Wiertła, bity, akcesoria to każdy musi mieć.

„Walizka, która zawsze się przyda!” Ta kompaktowa, w wesołym kolorze, zapewni ci radość przy każdym użyciu. Co kryje się w jej wnętrzu? Wiertła, bity (czyli końcówki do różnych łbów śrub i wkrętów) oraz przydatne akcesoria, których roli czasem trudno się domyślić. Dzięki naszemu wpisowi poznasz wszystkie tajemnice podręcznego magazynka wierteł i ich pomocników.

Otwornice i pomocnicy

Rozpoczynamy opowieść o marzeniach każdego chłopca. Jednym z tych marzeń jest wywiercenie otworu tak dużego, żeby przez niego mogło przejść cokolwiek. Podobnym marzeniem jest wiercenie w blasze. Kto z nas nie przeklinał pod nosem, stojąc przed koniecznością takich wierceń? Jednak czas nie stoi w miejscu, a technika dostarcza rozwiązań dla każdego. W naszym filmie pokażemy również, jakie akcesoria do wiertarki można, a nawet trzeba zastosować, aby wycinanie dużych otworów stało się przyjemnością.

 

Wiertła do metalu. Magia obróbki skrawaniem

Obróbka skrawaniem metali to prawdziwa magia codzienna. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej procesowi wiercenia w metalach i omówimy, na co warto zwracać uwagę w trakcie pracy. Ponadto podpowiemy, jak rozpoznawać ewentualne uszkodzenia wierteł oraz przedstawimy innowacje zastosowane w tych narzędziach.

Serwis Elektronarzędzi Lucerny 3/11

Wiertła i ich opakowania. Co nam powiedzą, nic nie mówiąc.

Zachęcamy do obejrzenia naszego krótkiego przewodnika po informacjach umieszczanych na opakowaniach wierteł i otwornic. W filmie szczegółowo omówimy różnorodne ikonki i ikonografię, które pojawiają się na blistrach, w które pakowane są wiertła. Poznanie tych znaków pozwoli Wam precyzyjnie dobierać wiertła do konkretnych maszyn i wybierać odpowiednie narzędzia do obróbki różnych rodzajów materiałów. Ikonki i ikonografia współczesna odmiana hieroglifów. Jakże przydatna!;-) .

Wiertła do drewna i ich wiórowe życie.

W filmie, który zaraz zobaczycie, zostaną przedstawione różne typy wiertel do drewna i materiałów miękkich. Prowadzący nie tylko opowiada, ale także naocznie pokazuje, jak prawidłowo korzystać z wiertła, przykładając uwagę do mniej znanych detali ich konstrukcji. Ponadto wskazuje istotne różnice między wiertłami do drewna a wiertłami do innych materiałów. Prowadzący film to pracownik TRK Serwis, serwisu elektronarzędzi mieszczącego się przy ulicy Lucerny 3/11 w Warszawie. To ekspert, który doskonale zna się na swojej dziedzinie. Produkcją tego filmu zajęła się firma Paranoja Pictures Inc

Wiertła do betonu? Ależ to proste!

W tym filmie widzowie poznają różne rodzaje wiertel do pracy z betonem i murem. Prowadzący nie tylko opisuje, ale również demonstruje, jak efektywnie korzystać z tych narzędzi, zwracając uwagę na mało znane szczegóły ich budowy. W drugiej części instruktażu dowiemy się, jak rozpoznać zużycie wiertel SDS i dlaczego jest to kluczowe. Prowadzący to profesjonalista z TRK Serwis, serwisu elektronarzędzi mieszczącego się przy ulicy Lucerny 3/11 w Warszawie. Możemy być pewni, że ma wiedzę na ten temat. Ten film został stworzony przez firmę Paranoja Pictures Inc