Naprawiony odkurzacz Starmix . naprawa odkurzaczy serwis elektronarzędzi

Odkurzacz Starmix iPulse Ardl 1435

Widok złącza serwisowego i kontaktu antystatycznego odkurzacza Starmix

Widok podzespołów  odkurzacza Starmix. Naprawiający: serwis elektronarzedzi.eu lucerny 3/11

Trafił do nas odkurzacz Starmix. Bardzo popularne i cenione urządzenie na budowach. Rola odkurzaczy w rzemiośle budowlanym stale rośnie. Komfort pracy bez kurzu i pokrywających podłogę drobnych odpadów jest wysoko ceniony, choć może niezauważalny, dopóki “pożeracz śmieci” jest sprawny.

Nasz egzemplarz spotkała taka właśnie przygoda: wieloelementowa “piętrowa” awaria spowodowała wizytę w naszym serwisie.

Początkowa diagnoza brzmiała : uszkodzenie płytki sterującej odkurzacza. Klient zdecydował się na naprawę i odpowiednie części zostały zamówione u importera. Część wkrótce przyszła i została zamontowana.

I wtedy pojawiły się kolejne piętra awarii.

Odkurzacz ma zamontowane elektrozawory sterujące przepływem powietrza przez filtry i elektromagnetyczny system “trzepiący” filtry w czasie pracy. Presostat (czujnik podciśnienia) czuwa i gdy zdetektuje spadek ciśnienia w kuble odkurzacza włącza automatycznie trzepanie filtrów. Jeśli odkurzacz pracuje w ciężkiej atmosferze pełnej na przykład wilgotnego pyłu gipsowego to czyszczenie filtrów następuje bardzo często.

I tak właśnie było i tutaj: Jeden z zespołów elektrozawór i elektromagnes uległ uszkodzeniu. Uszkodzenie było na tyle “podłe” że występowało dopiero po pewnym okresie pracy. Maszyna wróciła do nas, a klient okazał się nadzwyczaj spokojnym człowiekiem.

Wymiana zespołu elektrozawór i elektromagnes odbyła się bez sensacji i odkurzacz wrócił do żywych.

Test po naprawie Starmix ARDL

Zamieszczony film pokazuje pracę odkurzacza i systemu trzepiącego. Tarcza manowakuometru jest położona pod kątem i przez błąd paralaksy pokazuje mniejsze niż w rzeczywistości podciśnienie.

Dziękujemy Lange Lukaszuk

Firma ta jest dystrybutorem części do odkurzaczy Starmix.

Posted in porady and tagged , , , , .